FISTIKLI ÖZEL BAKLAVA

600,00 TL

Kg

Miktar(Kg)
Kervan lezzet grubunun en özel lezzetlerinden biri.

Türk mutfağının, asırlardan bu yana gelen en sevilen lezzetlerinden biri baklavadır. En çok tercih edilen çeşitlerden biri olan özel baklavamız, sunduğu eşsiz lezzeti ve incecik hamuru ile eşsizdir. Özel kare baklavamızda, her ısırışınızda duyduğunuz tazeliğin sesi, damağınızda oluşacak enfes lezzetin bir habercisidir.

Birinci kalite özel Kahramanmaraş buğday unuyla taptaze hazırlanmış baklava hamuru, Kahramanmaraşın en iyi baklava ustaları tarafından incecik açılıp baklava yufkaları elde edilmektedir. Hazırlanan baklava yufkaları tepsiye dizilirken, 1.kalite Kahramanmaraş yöremize ait Fıstık, baklava sade tereyağı ile harmanlanıyor. Yöremize ait iri kıyım fıstık ile yufkalar harmanlanıyor; Fıstıkların üzerine incecik baklava hamurları katmanlandırılmaya devam ediliyot Sıra pişmeye geldiğinde, tazecik hazırlanmış baklava tepsisi geleneksel fırınlarda odun ateşiyle uzun uzun pişmeye bırakılıyor.Fırından çıkan tatlı, doğal şeker pancarıyla üretilmiş şekerle hazırlanan şerbetle buluşuyor. Kervan lezzet grubu farkıyla hazırlanan nefis “Fıstıklı Özel Baklava”yı özel kılan; nefis baklava yufkasının diğer tatlılara göre daha az kullanılması ve fıstık lezzetinin yoğun hissedilmesidir

📌 Özel Baklava dahil tüm ürünlerimiz; hijyenik üretim tesislerinde, geleneksel yöntemlerle, Kahramanmaraşlı  baklava ustalarımız tarafından günlük olarak üretilir. .

📌Ürünlerimizde birinci kalite, doğal ve sağlıklı malzemeler kullanılır. Katkı maddesi ve koruyucu içermez. Özel üretim tereyağı, özel buğday unu ve Kahramanmaraş fıstığı içerir.

  • Fıstıklı Özel Baklavamızın Özellikleri
  •  İyi baklava ısırdığınızda çıtırdama sesi çıkarır
  •  %100 sağlıklı ve doğal içeriğiyle her yaştan tüketiciye uygundur.


 Rengi parlaktır.

  • Arasındaki fıstık yoğundur ve enfes kokar ama bu midenizi yakmaz.


  Burnunuza tereyağı kokusu gelir.

  • Saklama Koşulları: Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.
  • Öneri: Kışın alınan baklavayı yemeden önce hafif ısıtınız.


Dayanma Süresi: Kışın 10 gün, Yazın 7 gün

...

Üye Giriş


Şifremi Unuttum
Üye Ol
Whatsapp ile İletişime Geç