FISTIKLI ŞÖBİYET

650,00 TL

Kg

Miktar(Kg)
Sabır ve ustalıkla hazırlanan asırlık bir kervan lezzeti! Enfes şöbiyetimiz tüm şubelerimizde ve online siparişle en kısa sürede kapınızda..

Kervan lezzet grubunun en özel tatlılarından biri olan Şöbiyet kaymak ve Kahramanmaraş yeşil fıstığı ile harika bir uyum yakaladığı kaliteli tatlılar arasında ilk sıralarda geliyor. Sizlere eşsiz lezzetlerimiz arasında yer alan Şöbiyet tatlımızı anlatalım. Taptaze baklava yufkaları kare parçalar halinde kesiliyor, kare yufkalar, Kendi üretimimiz olan doğal tereyağında tatlandırılarak üst üste diziliyor; Süt ve irmikle hazırlanmış kaymağı, bolca fıstıkla birleşip kare yufkaların içine diziliyor. Muska şekli verilerek fırında, odun ateşiyle ağır ağır pişmeye bırakılıyor. Fırından çıkan tatlı son adımda şerbetiyle buluşuyor, ve ince kıyım yeşil Kahramanmaraş fıstığı ile süslendi. Tüm bu tatların birbiriyle uyumu, ortaya Fıstık Baklava’nın rüya gibi ağızda dağılan kaymağıyla, çıtır çıtır Fıstıklı Şöbiyet” i çıkardı. Ve kervan lezzetler grubunun gözde tatlısı olmaya hak kazandı.


Dayanma Süresi: Kışın 10 gün, Yazın 5 gün

Öneri: Kışın alınan  Şöbiyet tatlımızı yemeden önce hafif ısıtınız.

Saklama Koşulları: Serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.

Şöbiyet tatlımız ve tüm tatlı Ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi kullanılmamış olup tamamen doğal pancar şekeri, boz Kahramanmaraş fıstığı ve Kendi tesisimizde elde edilen tereyağı kullanılmaktadır.

...

Üye Giriş


Şifremi Unuttum
Üye Ol
Whatsapp ile İletişime Geç